Veterináři bez hranic VSF-cz.eu

Veterináři bez hranic ČR, o.p.s.; Vétérinaires Sans Frontières Tchéquie

Projekty

Prcháme spolu

Projekt PRCHÁME SPOLU je bezprostřední reakcí na válečný konflikt na Ukrajině.

Válka přináší utrpení nejen lidem, ale i zvířatům. Ačkoliv je spoustu lidí při snaze zachránit svůj holý život přinuceno zanechat svá zvířata jejich vlastnímu osudu, mnozí se vydávají na cestu i se svými čtyřnohými společníky. Naše organizace proto nabízí finanční pomoc občanům Ukrajiny, kteří přichází do České republiky i se svými psy a kočkami a potřebují uhradit náklady na veterinární péči, krmení či základní chovatelské potřeby. I takto se dá totiž dostát mottu Veterinářů bez hranic, které zní Zdravá zvířata - zdraví lidé.

 

Provozujeme také web www.spsom.czext, kde jsou sesbírané pohromadě všechny informace, které majitelé zvířat přicházející do České republiky potřebují.

 

Letáky ke stažení

(pdf) Leták CZ (1774,22kB) (pdf) Leták ENG (1772,53kB) (pdf) Leták UA (1801,75kB)

 

Stárneme spolu

Pomáháme seniorům v České republice, kteří se dostali do finanční tísně a nemohou si dovolit nutnou veterinární péči pro své psy a kočky.

(jpg) Leták Stárneme spolu Liberec (170,26kB), (jpg) Leták Stárneme spolu Brno (180,61kB)

Očkování pro Afriku (Vaccinate for Africa)

Mezinárodní kampaň na podporu našich terénních projektů v Africe (především v Somálsku).

V týdnu 27.9. – 1.10.2021 zveme veterinární ordinace v ČR, aby se k naší kampani připojily.

Více informací zde. Kontaktujte prosím Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Očkování psů lidí bez domova v ČR (World Rabies Day)

V rámci Světového dne boje proti vzteklině již od roku 2010 bezplatně očkujeme psy patřící lidem bez domova. Pomáháme tak lidem v těžké životní situaci splnit zákonnou podmínku vakcinace psů. V roce 2020 jsme kromě vakcín a antiparazitik aplikovali také zákonem požadované mikročipy. Nejbližší očkování se bude konat 23. září 2021.Příležitost pro dobrovolníky - rozvoj veterinární péče v záchranném centru pro volně žijící zvířata (Somaliland)

img_5062-2jpeg.jpeg

Od roku 2018 spolupracujeme s veterinárními fakultami a dalšími subjekty v oblasti conservation medicine a wildlife health. Projekt zahrnuje rozvoj veterinární péče v útulku pro volně žijíící zvířata v Hargeise (krátké video zde).

Tato záchranná stanice přijímá dobrovolníky. Jedná se o jedinečnou příležitost pro studenty vyšších ročníků veterinární medicíny nebo pro lidi biologického či zoologického zaměření. Drtivou většinu zvířat v útulku tvoří gepardi od 6-ti týdnů věku. Komunikace v angličtině podmínkou, s vyřízením víz a dalšími byrokratickými záležitostmi pomůžeme.

Více informací pro dobrovolníkyext

Zkušenosti konkrétních dobrovolníků

 

Odborná podpora centra v Debbis (Somaliland)

VSF CZ je oficiálním partnerem Ministerstva životního prostředí  a rozvoje venkova (MoERD) Somalilandu při řešení problémů souvisejících se zdravotní problematikou a translokací volně žijících zvířat. V listopadu 2020 jsme organizovali dvoutýdenní misi jejímž cílem byla imobilizace a translokace více než tří desítek ohrožených antilop do centra v Debbisu. Projekt pokračuje i v roce 2021 v návaznosti na lokální projekt české ambasády v Addis Abeba.

 

 

Ukončené projekty

Mt. Kulal Rabies Control vakcinace

Pilotní projekt Veterinářů bez hranic ČR (2009-2019).

Od okamžiku svého založení v roce 2009 Veterináři bez hranic ČR převzali realizaci projektu prevence vztekliny v pasteveckých komunitách v okolí jezera Turkana v severní Keni.

 • naočkovali jsme stovky psů, koček, velbloudů a oslů patřících domorodcům etnik Samburu, Turkana, Rendille a El-Molo
 • podařilo se vytvořit systém hrazení PET pokousaným osobám
 • v oblasti významně vzrostlo povědomí o vzteklině, nutnosti vakcinace psů a PET u pokousaných
 • ve vakcinované oblasti se nevyskytl jediný případ úmrtí člověka
 • projekt byl úspěšně předán místní komunitě

Podpora studentů veterinární medicíny

Udržitelnost projektů a rozvoj veterinární medicíny v zemích třetího světa zásadně závisí na kvalifikovaných místních veterinárních lékařích. Cílem projektu je pomoc vybraným studentům ve studiu a zvyšování odbornosti.


 

 


 

 • 20181115112946_59.png
 • patron VSF-cz
 • patron VSF-cz
 • 20100718110522_36.jpg
 • podpora vakcinace psu lidi bez domova
 • 20181115121524_61.png
 • 20181124114711_65.jpg
 • 20181124114742_66.jpg
 • 2018