Veterináři bez hranic VSF-cz.eu

Veterináři bez hranic ČR, o.p.s.; Vétérinaires Sans Frontières Tchéquie

Novinky

Sbírka vodítek a obojků pro Ugandu
Na přelomu října a listopadu 2022 chystají Veterináři bez hranic ČR ve spolupráci s mezinárodní neziskovou...
Více...
Nový terénní projekt v Čadu
Minulý týden se náš tým ve složení MVDr. Barbora Červená a MVDr. Šimon Holík vrátil z krátké mise v Čadu,...
Více...
Všechny články...
Co zajímavého se o nás dozvíte z médií?

V Českém rozhlasuext

Zástupkyně ředitele dr. Barbora Červená si o činnostech Veterinářů bez hranic i o práci vědkyně povídala s moderátorkou lifestylového pořadu Apetýt. Rozhovor si můžete poslechnout v archivu zdeext

V pořadu České televize Sama domaext

Spoluzakladatel a ředitel Veterinářů bez hranic ČR profesor David Modrý vypráví o našich aktivitách v pořadu Sama Doma. Rozhovor můžete shlédnout zde v archivuext.

 

Veterináři bez hranic ČR pomáhají i domaext

V pořadu Chcete mě? České televize nahlédnete to našeho aktuálního projektu „Stárneme spolu“. Pomáháme především v Brně a v Liberci, a to i v současné době coronavirové pandemie. Více než kdy jindy jsou senioři často odkázáni pouze na společnost svých psů a koček. Bohužel, zvířata nepřestávají být nemocná a tak se může stát, že je potřeba veterinární péče, která může být finančně nákladná. V takovém případě můžeme pomoci stejně, jako jsme pomohli paní Benýškové a jejímu Nerovi. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by naši pomoc potřeboval, určitě se s námi spojte. Reportáž ke shlédnutí zdeext.

 

Světový den boje proti vzteklině

Veterináři bez hranic dnes v Brně a Liberci zdarma očkovali psy a kočky proti vzteklině. Vakcínu už dostaly desítky zvířat lidí bez domova a sociálně slabých. Akce je prevencí proti vzteklině a zároveň má upozornit na aktivity Veterinářů bez hranic v Africe, kde na vzteklinu umírají ročně tisíce lidí.

Očima reportérky Českého rozhlasuext

Jak chránit naše čtyřnohé mazlíčky proti parazitům?ext

Poslechněte si rozhovor o tom, jak počasí a změny klimatu ovlivňují naše domácí mazlíčky. Jak je chránit před parazity a nemoci jimi přenášenými i v pozdně podzimním a brzce jarním období? Moderátorce Českého rozhlasu Tereze Stýblové odpovídá parazitolog prof. MVDr. David Modrý v pořadu Káva o čtvrté na Dvojceext.

 

Reportáž pro děti z Terčina zvířecího světa na ČT Déčkoext

V této epizodě Terka navštívila Veterináře bez hranic ČR. Povídali jsme si o tom, proč je důležité pomáhat zvířatům v Africe, ale i jak se lze do pomoci zapojit i v Česku. Reportáž začíná v čase 5:15ext.

Do Afriky by měl jet každý ext

„Afrika se mění rychle, každý rok zkoumám jiný kontinent,“ říká profesor Modrý o kontinentu, který jako vědec navštívil už více než dvacetkrát. Poutavý rozhovor v magazínu vysokých škol Universitasext.

Léčit, nebo nechat umřít? Je to dilema, říká expert na horské gorilyext

Parazitolog David Modrý zkoumá ve Rwandě přenos infekcí mezi chráněnými lidoopy a lidmi. Nahlédněte do reportáže Mladé fronty z vědecké práce našeho týmuext.

 

Měsíc na misi v Keniext

Reportáž z mise v Keni, kde Veterináři bez hranic měsíc vakcinovali místní zvířata proti vzteklině. Přivezli si odtamtud nejen zajímavé zážitky, ale i spoustu obrazového materiálu. Podívejte se na reportáž, kterou jsme pro vás připraviliext.

  • 20181115112946_59.png
  • patron VSF-cz
  • patron VSF-cz
  • 20100718110522_36.jpg
  • podpora vakcinace psu lidi bez domova
  • 20181115121524_61.png
  • 20181124114711_65.jpg
  • 20181124114742_66.jpg
  • 2018